serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Pijani, bez uprawnień uciekali POLICJI. Wpadli. Odpowiedzą przed SĄDEM

Jeden uciekł policjantom, ale już go ustalono. Inny po pijanemu uderzył w drzewo. Trzeci po pijaku doprowadził w Wągrowcu do kolizji i uciekł. Funkcjonariusze złapali go w Skokach.  

UCIEKŁ CROSSEM. JUŻ GO MAJĄ

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu kończy się postępowanie wobec 21-letniego mieszkańca gminy Wągrowiec, który na początku wakacji w okolicy Długiej Wsi (gm. Wągrowiec), kierując motocyklem typu cross, zignorował wydawany przez policjantów sygnał do zatrzymania pojazdu.

Policjanci zauważyli że motocykl nie był wyposażony w tablicę rejestracyjną. Rozpoczęli pościg. Mężczyzna z uwagi na to, że nie posiadał uprawnień do kierowania, obawiał się konsekwencji i rozpoczął ucieczkę. Na jednej z szutrowych dróg policjanci stracili go z pola widzenia. Praca policjantów operacyjnych i dochodzeniowych doprowadziła jednak do ustalenia danych mężczyzny, który swoją ucieczką naraził się na karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

UCIEKAŁ MOTOCYKLEM. UDERZYŁ W DRZEWO

Do tego zdarzenia doszło pod koniec lipca w okolicach Niemczyna. Policjanci dzielnicowi postanowili zatrzymać do kontroli motocykl husqvarna, którego kierujący poruszał się bez kasku. Motocykl dodatkowo nie miał tablic rejestracyjnych. Motocyklista zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował dalszą jazdę wjeżdżając w drogę gruntową. Po kilkuset metrach stracił panowanie nad motocyklem, przewrócił się i uderzył w drzewo.

Policjanci wezwali na miejsce karetkę, gdyż mężczyzna doznał urazów nóg. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, gdyż jak się okazało w organizmie 36-latka znajdowało się około 1,5 promila alkoholu. Za tą jazdę motocykliście grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI i ZWIAŁ, ALE GO ZŁAPALI

To zdarzenie miało miejsce w ubiegła niedzielę około godziny 13:00. W okolicach Skoków kierowca vw polo jechał całą szerokością drogi. Dodatkowo miał uszkodzony zderzak, bo kilkadziesiąt minut wcześniej dorowadził do kolizji w Wągrowcu.

Kierowca polo uderzył w samochód oczekujący przed zamkniętym przejazdem kolejowym. Po tej kolizji kierowca odjechał. Został zatrzymany w okolicach Skoków. 48- letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego kierował w stanie nietrzeźwości mając około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

ZKM: Zmiany w kursowaniu autobusu linii „1”

Redakcja

WAŻNE: biuro ENEA dziś nieczynne

Redakcja

Pożar w Wągrowcu. W ogniu kotłownia [FOTO]

Redakcja