Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

OSZUST ZATRZYMANY! Ukradł wągrowczance blisko 40 tysięcy zł! Już SIEDZI

62-latek został zatrzymany już w dobę po tym, gdy dokonał oszustwa w Wągrowcu. Ale na sumieniu ma on więcej…

Policjanci pracujący nad sprawą oszustwa, do jakiego doszło w Wągrowcu, ustalili osobę, która pojawiła się pod domem oszukanej wągrowczanki i odebrała od niej uszykowanie pieniądze. 62-letni mężczyzna został zatrzymany dobę po tym jak doszło do oszustwa w Wągrowcu. Pieniędzy, które odebrał od wągrowczanki już nie posiadał.

Nie jest to jednak jedyne zdarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie i w którym brał udział zatrzymany. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na początku lipca w Gnieźnie doszło do podobnego oszustwa. Wówczas pokrzywdzony utracił 10 tysięcy złotych. Analiza pozyskanych dowodów dała podstawę policjantom do łączenia zatrzymanego mężczyzny również z tamtym zdarzeniem.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań, w konsekwencji odzyskania utraconego przez osoby pokrzywdzone mienia.

Podejrzany usłyszał zarzuty oszustw metodą na „wnuczka” na terenie Wągrowca i Gniezna. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę Prokuratorowi Rejonowemu do złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie. Sad zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Podejrzanemu o to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

„Odbierak”

to osoba, która w procederze oszustw na wnuczka działa jak kurier. Zjawia się pod wskazanym adresem, przejmuje przyszykowane pieniądze, a następnie przekazuje.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

POLICJA: ZAGINĄŁ JACEK ZAGANIACZYK [FOTO]

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja