Okno na Wągrowiec


Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: Nadciągają intensywne ulewy. Do 50 litrów na metr kwadratowy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla naszego powiatu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że prognozuje się na terenie powiatu wągrowieckiego wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów w czasie obowiązywania ostrzeżenia ma wynieść od 35 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Wydane ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności, ale IMGW zastrzega, że ze względu na dynamiczną sytuację, może być ono aktualizowane. Zacznie obowiązywać dzisiaj, w we wtorek 13 października o godzinie 17.00 i potrwa do jutra, do godziny 12.00.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

Wągrowiecki żłobek z szansą na architektoniczną nagrodę [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Hodowla PSÓW w centrum Wągrowca. Wczoraj INTERWENIOWAŁA tam POLICJA

Krzysztof Czapul

Szkoła MUZYCZNA także uczy ZDALNIE

Redakcja