serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Komunikacja Wiadomości

OSTRZEŻENIE METEO: W nocy i rano GĘSTA MGŁA!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu IMGW prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie gęstych mgieł, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami do 200 metrów, lokalnie do 100 metrów.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Zacznie obowiązywać dzisiaj, w poniedziałek 23 października, od godziny 21.00 i ma trwać do godziny 9.00 we wtorek rano 24 października. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska zostało określone na 70 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

To stowarzyszenie ma dawać… DOBRO

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja