Okno na Wągrowiec
Gorący temat Komunikacja Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na intensywne OPADY ŚNIEGU przechodzące w ŚNIEG z DESZCZEM!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla naszego powiatu.

Przebieg:

Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Najintensywniejsze opady wystąpią przed północą. Nad ranem opady śniegu będą przechodziły w śnieg z deszczem. Przejściowo możliwe opady marznące.

Ostrzeżenie jest żółte, ma więc pierwszy, najniższy stopień ważności. Będzie obowiązywać dzisiaj (w czwartek 23grudnia) od godziny 19.00 i potrwa do godziny 7.00 jutro rano (piątek 24 grudnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

„Święta godne, a nie głodne!”. Będzie wielkanocna zbiórka żywności

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Dzisiaj powieje SILNY WIATR! W porywach do 85 km na godzinę

Redakcja