Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: Nie tylko UPAŁ! Dzisiaj jeszcze BURZE, ULEWY, WICHURY i GRAD!

BNP-misja-sam-800x600

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla naszego powiatu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie powiatu wągrowieckiego prognozuje wystąpienie okresami burz z opadami deszczu od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy, a miejscami nawet do 40 litrów oraz z porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Obowiązuje dzisiaj, w niedzielę 9 sierpnia od godziny 14.00 do 22.00 wieczorem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Przypomnijmy, że nadal obowiązuje pomarańczowy alert (ostrzeżenie drugiego stopnia) w sprawie niebezpiecznych opałów, które mają potrwać co najmniej do wtorku. Informowaliśmy o tym w artykule IMGW OSTRZEGA: NADCHODZI FALA NIEBEZPIECZNYCH UPAŁÓW! ALERT DRUGIEGO STOPNIA!

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Infografiki: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

kondolencje Tyrakowska
Kondolencje Garbatowski

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: W nocy u nas przymrozki!

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE IMGW: Będzie u nas SILNY WIATR. Nawet do 90 km na godzinę

Krzysztof Czapul

PODWÓJNE OSTRZEŻENIE IMGW: W niedzielę u nas WICHURY I ULEWY!

Remigiusz Priebe