Okno na Wągrowiec

Kronika Odeszli Religia Wiadomości

OSTATNIE POŻEGANANIE: Zmarł ksiądz JAN BRODA

BNP-misja-sam-800x600

Duchowny urodził sie w Srebrnej Górze pod Wapnem, a liceum ukończył w Kcyni.

– W środę 12 maja zmarł ks. Jan Broda, od 1990 roku proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Jerzykowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 15 maja pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w Jerzykowie – poinformowała Archidiecezja Gnieźnieńska.

Śp. ks. Jan Broda urodził się 26 października 1950 roku w Srebrnej Górze (gmina Wapno, dekanat damasławski). Po ukończeniu w 1968 roku Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni wstąpił do gnieźnieńskiego seminarium duchownego w Gnieźnie.

21 maja 1975 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego w katedrze gnieźnieńskiej. Posługę duszpasterską rozpoczynał jako wikariusz w parafii pw. Pobiedziskach (1975-1977). Następnie był wikariuszem w parafii pw. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy (1977-1986).

W 1986 roku został mianowany proboszczem parafii w Bługowie i Tłukomach (obecnie diecezja bydgoska), gdzie posługiwał do 1990 roku. W tymże roku został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Jerzykowie pod Pobiedziskami, gdzie duszpasterzował do chwili śmierci.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w piątek 14 maja o godzinie 19.30 w kościele w Jerzykowie. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 15 maja o godzinie 11.00 również w kościele w Jerzykowie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i z udziałem biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby, kursowego kolegi śp. ks. Jana Brody.

Źródło: Archidiecezja Gnieźnieńska
Zdjęcie: parafia Jerzykowo

Czytaj także

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odszedł od nas Zbigniew Rojek

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

DZIEŃ DOBRY: Dzisiaj trochę CHMUR, trochę SŁOŃCA. Temperatura do +24 st. C

Redakcja