Okno na Wągrowiec
Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Jest kilka nowych stacji, gdzie będzie można to zrobić. A wczoraj oficjalnie otwarto nową ścieżkę, która wiedzie od Wągrowca do Pokrzywnicy.

Od dzisiaj, czyli środy 15 marca w Wągrowcu można skorzystać z pięciu nowych stacji rowerowych. Zlokalizowane są one przy ulicach:

– Leśnej (przy rondzie PCK),
– Wierzbowej (przystanek Wierzbowa-Skocka),
– Orzeszkowej (przy skrzyżowaniu z ulicą Kraszewskiego),
– księdza Władysława Wróblewskiego,
– Klasztornej (I LO).

Dodajmy, że kilka tygodni temu do dyspozycji mieszkańców zostało oddanych pięć stoisk naprawczych z narzędziami. Drobnych napraw możemy dokonać przy stacjach: Główna Osiedla, Dworzec (od ulicy Średniej), Bartodziejska (przy torach), Piaskowa/Polna oraz Osiedle Wschód/Bukowieckiego.

Co istotne wraz z początkiem nowego sezonu na ułatwienia mogą liczyć wągrowieccy seniorzy. Osoby powyżej 60. roku życia, które nie posiadają dostępu do aplikacji Roovee, a będą chętne do korzystania z WRM, będą mogły otrzymać karty zbliżeniowe, które ułatwią im korzystanie z naszych rowerów.

A wczoraj wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak wspólnie z lokalnymi samorządowcami zaprezentował i osobiście przetestował nowy szlak rowerowy z Wągrowca do Pokrzywnicy, zrealizowany przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach cyklicznego programu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich.

Długość nowej drogi dla jednośladów przy DW 241 to 1,6 km. Koszt realizacji tego zadania to ponad 2 mln złotych. Udział finansowy samorządów Gminy Wągrowiec i Miasta Wągrowiec wyniósł równo po 504 tysiące złotych.

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów

Redakcja

Zdolna uczennica PSM w Wągrowcu i jej sukcesy! [FOTO]

Redakcja

Dziś sesja rady miejskiej Wągrowca. Zapadnie decyzja ws. obligacji

Krzysztof Czapul