serpol praca

Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Obchody święta policji w Wągrowcu [FOTO]

Dzisiaj odbyły się uroczystości związane z obchodami 104 rocznicy powstania Policji Państwowej. O godz. 13:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia.

W wągrowieckich obchodach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp Mariusz Wiśniewski, a także zaproszeni goście: Władze samorządowe z Starostą Wągrowieckim Tomaszem Krancem na czele, kierownicy oraz przedstawiciele służb oraz jednostek samorządowych współpracujących z wągrowiecką policją.

Wśród gości byli Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego mł insp. Andrzej Szary. Policjantki, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. W trakcie uroczystości odczytano rozkazy oraz wręczono policjantkom i policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Poznaniu, które odbyły się w piątek 14 lipca brązowym medalem za zasługi dla Policji nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczony został Inspektor Zespołu Statystyki Przestępczości Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu pan Jacek Borkowski.

Komendant Główny Policji mianował na pierwszy stopień w korpusie oficerów starszych jednego policjanta Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Stopień podinspektora policji otrzymał nadkomisarz Piotr Kossmann.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu mianował przedterminowo na stopień aspiranta sztabowego Policji, starszego aspiranta Bartosza Andrzejczaka.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu mianował na kolejny stopień w korpusie oficerów jednego policjanta. Stopień nadkomisarza Policji otrzymał komisarz Robert Goncerzewicz.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu mianował na kolejny stopień w korpusie aspirantów, policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Na stopień aspiranta sztabowego – 5 policjantów, starszego aspiranta – 3 policjantów, aspiranta – 8 policjantów.

Stopień aspiranta sztabowego policji otrzymali:

st. asp. Patryk Drzewiecki

st. asp. Tomasz Jedliński

st. asp. Daniel Kamiński

st. asp. Arkadiusz Kolendo

st. asp. Anna Łapacz

Stopień starszego aspiranta policji otrzymali:

asp. Norbert Bałdyga

asp. Dawid Koza

asp. Łukasz Kruczek

Stopień aspiranta policji otrzymali:

mł. asp. Bartłomiej Bodus

mł. asp. Jakub Borkowski

mł. asp. Kamil Czarnecki

mł. asp. Michał Kołodziejczuk

mł. asp. Przemysław Mycka

mł. asp. Jarosław Sytek

mł. asp. Krzysztof Szymański

mł. asp. Dominik Zieliński

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu, mianował na kolejny stopień w korpusie podoficerów, sierżantem sztabowym 6 policjantów, starszym sierżantem 4 policjantów, a także na pierwszy stopień w korpusie, stopniem sierżanta 2 policjantów.

Stopień sierżanta sztabowego policji otrzymali:

st. sierż. Paweł Kosmowski

st. sierż. Monika Kowalska

st. sierż. Marta Migas

st. sierż. Amanda Paradowska

st. sierż. Anna Perła

st. sierż. Kacper Stankiewicz

Stopień starszego sierżanta policji otrzymali:

sierż. Maciej Będzitko

sierż. Łukasz Izban

sierż. Monika Sawińska

sierż. Mateusz Wełnic

Stopień sierżanta policji otrzymali:

st. post. Damian Kida

st. post. Oskar Polcyn

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu, mianował na kolejny stopień w korpusie szeregowych, dwóch policjantów.

Stopień starszego posterunkowego policji otrzymali:

post. Kacper Borkowski

post. Łukasz Bukowski

Uroczysta zbiórka z Okazji Święta Policji jest również okazją do uhonorowania osób działających na rzecz środowiska policyjnego. Decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów za zasługi na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Wielkopolskiej Policji:

Złoty Medal NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego otrzymał:

asp. sztab. Mariusz KRAWCZAK

Srebrny Medal NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego otrzymał:

asp. sztab. Dawid PAWLICKI

Brązowy Medal NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego otrzymali:

sierż. sztab. Paweł KOSMOWSKI

asp. Krzysztof Szymański

Medal 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów otrzymali:

asp. sztab. Tomasz JEDLIŃSKI

st. asp. Marek KUSZ

sierż. sztab. Anna PERŁA

Pani Violetta Winiecka

Decyzją kapituły Kryształowej Gwiazdy, PIN Kryształowej gwiazdy otrzymał asp. sztab Bartosz Andrzejczak i sierż sztab. Paweł Karpiński, a Dyplom Kryształowej Gwiazdy asp. sztab. Dawid Pawlicki.

PIN

jest widocznym znakiem noszonym na mundurze wyjściowym przez policjanta, który uratował ludzkie życie lub zdrowie, za co otrzymał kryształową gwiazdę, wyróżnienie w postaci Dyplomu Kryształowej Gwiazdy, zostaje wręczone za podjętą interwencję w czasie wolnym od służby wobec kobiety, która targnęła się na własne życie.

Wyróżnienia wręczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego policji w Poznaniu mł. insp. Mariusz Wiśniewski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Wielkopolskiej Policji mł. insp. Andrzej Szary oraz Przewodniczący NSZZP Zarządu Terenowego w Wągrowcu sierżant sztab. Marcin Wesołowski.

Źródło: KPP Wągrowiec

Fot. wagrowiec.eu

Czytaj także

22-latek z Wągrowca w lexusie pod wpływem środków odurzających

Redakcja

Zatrzymany z brytyjskim prawem jazdy dla.. uczących się jeździć. Kara będzie surowa

Redakcja

Tylko jedna godzina i aż 5 zdarzeń na drodze: potrącenie pieszej, kolizje, stłuczki

Redakcja