serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

Nowa karetka w wągrowieckim szpitalu

Kilka samorządów powiatu wągrowieckiego współfinansowało zakup ambulansu ratunkowego typu C z wyposażeniem na potrzeby Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

Oficjalne przekazanie nowej karetki do dyspozycji Zespołu Ratownictwa Medycznego SOR w Wągrowcu nastąpiło wczoraj, czyli w środę 8 listopada.

Oprócz zakupu ambulansu ratownictwa medycznego powiatowy projekt, finansowany ze środków Unii Europejskiej, obejmował także zakup tomografu komputerowego, który trafił na wyposażenie wągrowieckiego szpitala. Sprzęt ten, podobnie jak nowoczesna karetka, przyczyni się do poprawy funkcjonowania systemu udzielania świadczeń zdrowotnych oraz do podniesienia jakości usług zdrowotnych, realizowanych zarówno przez Zespół Ratownictwa Medycznego SOR, jak i Pracownię Tomografii Komputerowej.

Łączny koszt projektu to niemal 2 miliony złotych, a swój udział w nim ma także część gmin powiatu wągrowieckiego, które solidarnie dołożyły się do zakupu nowej karetki. Miasto Wągrowiec dofinansowało ten wydatek kwotą 30 tys. złotych, a ponadto 20 tys. złotych pochodzi ze środków Gminy Wągrowiec, 10 tys. zł – ze środków Gminy Damasławek, a 5 tys. zł – Miasta i Gminy Skoki.

W nowym pojeździe zostały zastosowane  najlepsze  rozwiązania  związane  z  ergonomią  pracy  i  komfortem  pacjenta. Pozwoli to na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów, jak i kadry medycznej, a także na skrócenie czasu dotarcia ZRM do osób będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na opady marznące mżawki i gołoledź

Redakcja

Wągrowieccy strażacy mają nowy pojazd gaśniczy [FOTO]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na opady marznące mżawki i gołoledź

Redakcja