Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NIEOFICJALNIE: KOBIETA PODEJRZANA, ŻE MOGŁA ZAKAZIĆ ZAŁOGĘ KARETKI, NIE MA KORONAWIRUSA! Medycy wrócili do pracy w wągrowieckim szpitalu

Testy na obecność koronawirusa na szczęście okazały się ujemne.

Ta sprawa zbulwersowała wczoraj wszystkich mieszkańców.  

Przypomnijmy, że w piątek 20 marca załoga pogotowia ratunkowego z wągrowieckiego szpitala (lekarz i dwóch ratowników medycznych) miała kontakt ze starszą, ponad 80-letnią kobietą.

Na miejscu okazało się, że starsza kobieta ma objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Niestety, osoba wzywająca pomoc nie poinformowała służb o tym, że kobieta miała wcześniej kontakt z osobą, która przebywała w Szwecji. Skutkiem tego załoga przyjechała do niej nieprzygotowana na kontakt z osobą podejrzaną o koronawirusa.

Pacjentkę natychmiast wysłano do specjalistycznego szpitala w Poznaniu, gdzie przeprowadzono u niej test na obecność wirusa. Niestety, do czasu poznania wyników badania załoga karetki musiała zostać poddana kwarantannie i nie mogła normalnie pracować.

Dziś poznaliśmy wyniki testu. Na szczęście okazało się, że starsza kobieta jest zdrowa. Załoga karetki już wróciła do pracy.

Czytaj także

WY PYTACIE, MY SPRAWDZAMY: Lodowisko znów ma być OTWARTE na początku lutego

Krzysztof Czapul

MŁODOCIANI WANDALE ZNISZCZYLI miejski rower. Sprawa została skierowana DO SĄDU DLA NIELETNICH

Remigiusz Priebe

WAŻNE: Na szczepienia zabierz ze sobą wypełniony kwestionariusz

Redakcja