serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

NIEOFICJALNE: Marek Piekutowski ODEJDZIE z rady miejskiej? Wiemy, KTO go wtedy ZASTĄPI

Piekutowski do rady miejskiej Wągrowca wszedł z listy PiS. Jeśli jego mandat zostanie wygaszony, to jego miejsce zajmie Ryszard Polus.

Marek Piekutowski to niegdyś strażak w komendzie powiatowej straży pożarnej w Wągrowcu, potem w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu, a od stycznia 2020 roku w komendzie głównej w Warszawie, gdzie piastuje stanowisko dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej (zresztą także wągrowczanina z pochodzenia, czyli Andrzeja Bartkowiaka).

Dotąd Piekutowski łączył pracę zawodową w Warszawie z funkcją radnego w Wągrowcu, ale właśnie najprawdopodobniej może przestać. Co jest tego powodem? Tego nie wiemy, bo Marek Piekutowski nie odpowiedział na nasze pytania. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że najpewniej ma to związek z jego życiem na stałe w stolicy. Komisję Wyborczą to ponoć zainteresowało.

Wiadomo natomiast, kto może zająć jego miejsce w radzie miejskiej. To Ryszard Polus, następny na liście z PiS w okręgu, z którego startował Piekutowski. Jeśli mandat radnego Marka Piekutowskiego zostanie wygaszony to na jednej z najbliższych sesji może nastąpić zaprzysiężenie Polusa.

Ryszard Polus to znany kibic Nielby Wągrowiec, wielokrotny mistrz w karcianą grę „bośka”, pracownik ZREMB-u.

Fot. Na zdjęciu głównym Marek Piekutowski. Powyżej Ryszard Polus

Czytaj także

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja

Burmistrz Wągrowca powołał komisję do rozwiązywania problemów alkoholowych

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja