Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Nie zapomnij i wywieś flagę

Można je spotkać na gmachach urzędowych, na ulicach czy na zawodach sportowych. Zbliżające się święta: Dzień Flagi RP oraz 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja są szczególną okazją do podkreślenia naszej tożsamości i wartości, których symbolem jest flaga, zajmująca szczególne miejsce w polskiej tradycji i kulturze.

Dlatego zachęcamy mieszkańców do wywieszenia flag na swoich domach, balkonach i posesjach – na znak wolności, niepodległości i patriotyzmu.

– Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość – apeluje o wywieszenie flagi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

W tegoroczną majówkę nie zabraknie także akcentów patriotycznych, na które zaprasza burmistrz Berendt.

– 2 maja zachęcamy wągrowczan do udziału w Manifestacji Patriotycznej na Rynku. W samo południe podczas uroczyści wciągniemy na maszt biało-czerwoną flagę i rozdamy przechodniom i uczestnikom biało-czerwone chorągiewki. Dzień później, 3 maja w kościele pw. bł. Michała Kozala zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja