Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

40-latek stracił prawo jazdy, bo KOLEGÓW przewoził na… BAGAŻNIKU!

Wczoraj kilka minut przed godziną 22.00 w centrum Wągrowca policjanci zauważyli peugeota 206 cabrio, którego kierujący przewoził pasażerów siedzących na klapie bagażnika.

Dach w samochodzie był otwarty. Gdy pasażerowie dostrzegli radiowóz, zeskoczyli na tylną kanapę pojazdu. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. W pojeździe znajdowało się czterech mężczyzn – mieszkańców gminy Wągrowiec. Zarówno 40-letni kierowca, jak pozostali pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

– Policjanci ocenili, że kierowca rażąco naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym. Poruszanie się pojazdem w chwili dopuszczenia do sytuacji w której pasażerowie usiedli na bagażniku, zagrażało ich bezpieczeństwu, to już wypełnia znamiona dwóch wykroczeń, za które taryfikator przewiduje kolejno 8 i 15 punktów karnych. Dodatkowo poruszanie się pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to kolejne 5 punktów karnych – wyjaśnia policja.

Na kierowcę policjanci nie nakładali mandatu karnego, sporządzili dokumentację z wnioskiem o zatrzymanie prawa jazdy. Sprawa naruszeń przepisów bezpieczeństwa rozpatrywana będzie w postępowaniu wykroczeniowym, gdzie sąd zdecyduje o wysokości grzywny, a także okresie zatrzymania uprawnień.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja