Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

W Wągrowcu wraca „złota rączka”

Montaż żyrandola, umycie pomnika na cmentarzu, wniesienie węgla to tylko wybrane usługi, jakie wykona w Wągrowcu „złota rączka”. Ta bezpłatna usługa będzie dostępna od 1 maja do końca roku.

Skorzystać z tego będą mogły wyłącznie osoby w wieku emerytalnym, czyli po 60. roku życia w przypadku kobiet i po 65. roku życia w przypadku mężczyzn, które nie radzą sobie z czynnościami wymagającymi wysiłku fizycznego czy sprawności manualnej.

Projekt „złota rączka” jest finansowany z budżetu miasta Wągrowca. Dla mieszkańców miasta usługę tę wykonywać będą pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Sukces”.

Usługa będzie polegała na wykonywaniu drobnych prac przez tzw. „złotą rączkę”. Będą to drobne naprawy domowe oraz konserwatorskie. Będą to różne naprawy np. montaż lub naprawa klamek, zamków, zawiasów drzwi i szafek, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek, suszarek łazienkowych, wymiana żarówek, uszczelnianie okien, przykręcanie lub wymiana gniazdek, wymiana baterii umywalkowych, słuchawek, węży prysznicowych, wymiana uszczelek, rąbanie i układanie drewna na opał, a także inne czynności naprawcze nie wymagające zakupu materiałów. Jeśli jednak taka konieczność wystąpi i do wykonania usługi potrzebna będzie np. nowa bateria itp., to koszty związane z jej nabyciem będzie ponosić osoba korzystająca z usług „Złotej Rączki”. Regulamin usługi „złota rączka”.

– Jesteśmy świadomi tego, że niektóre prace mogą być kłopotliwe dla osób starszych. Trzeba nie tylko mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności, ale też siłę do takich prac, stąd też pojawił się pomysł na tego rodzaju projekt. Co najlepsze, usługa jest darmowa – podkreśla Sylwia Górska-Wiśniewska wiceprezes Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Sukces”.

Osoby, które chcą skorzystać z tej usługi są proszone o kontakt ze Spółdzielnią pod nr tel. 790 208 455 lub mogą to omówić bezpośrednio w jej biurze mieszczącym się w Wągrowcu przy ulicy Janowieckiej 8.

Zgłoszenia będą przyjmowane w okresie od 2 maja do 30 listopada 2024 r. Dla każdej osoby, która zdecyduje się na skorzystanie z usługi przewidziane jest 5 godzin realizacji zadania.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja