Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NIE MA POWODÓW DO PANIKI: Z POWIATU JEDNA OSOBA HOSPITALIZOWANA, ALE DZISIAJ MA OPUŚCIĆ SZPITAL

Podajemy dane z godziny 12.00 w niedzielę 15 marca.

Jak poinformował nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Paweł Gilewski, aktualnie hospitalizowana jest tylko jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa, mieszkająca na terenie powiatu wągrowieckiego (stan na godzinę 12.00 w niedzielę 15 marca). Jej stan jest jednak na tyle dobry, że prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie ona wypisana ze szpitala i objęta jedynie kwarantanną.

Poza tym jeszcze tylko jedna osoba z naszego powiatu jest objęta kwarantanną. Co prawda premier Mateusz Morawiecki wprowadził nakaz izolowania wszystkich osób przyjeżdżających z zagranicy, jednak ta procedura obowiązuje dopiero od północy z soboty na niedzielę. Jak do tej pory wszystkie powroty w naszej okolicy miały miejsce przed tą datą, więc osoby te nie zostały zakwalifikowane do kwarantanny z automatu.

Około 20-25 osób jest natomiast objętych nadzorem epidemiologicznym. Ta liczba jest płynna, bowiem nadzór (podobnie, jak kwarantanna) trwa dwa tygodnie i cały czas kolejnym osobom kończy się ten termin, a dochodzą w ich miejsce nowe.

Czytaj także

„Święta godne, a nie głodne!”. Będzie wielkanocna zbiórka żywności

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Dzisiaj powieje SILNY WIATR! W porywach do 85 km na godzinę

Redakcja