Okno na Wągrowiec

Fotoreportaże Na sygnale Na własne oczy Relacje wideo Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NAWAŁNICA PRZESZŁA NAD NASZYM REGIONEM [FILMY/ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

W niedzielne popołudnie jedna z największych w kraju nawałnic przeszła nad sąsiednim powiatem chodzieskim.

„Polscy Łowcy Burz” informują, że jedna z najsilniejszych burz, która wczoraj nawiedziły nasz kraj, około godziny 17:35 przeszła przez sąsiedni powiat chodzieski.

Microburst – Chodzież (woj. wielkopolskie) – 19.07.2020 r.

Jedna z najsilniejszych burz, która miała miejsce dzisiaj w kraju, przeszła ok. godz. 17:35 przez Chodzież w woj. wielkopolskim. Przyniosła opad dużego gradu (miejscami nawet do 2,5 cm średnicy), ulewne opady deszczu, które spowodowały sporo zalań i podtopień w mieście, a także silne, szkwałowe porywy wiatru. Przebieg burzy przedstawia poniższe nagranie, które nadesłał do nas Artur Szuszkiewicz. Dziękujemy!Obecnie (stan na godz. 21:15) aktywność burzowa w stosunku do godzin popołudniowych znacznie się zmniejszyła. Burze przechodzą obecnie m.in. w rejonie Miastka (woj. pomorskie), Grzmiącej w woj. zachodniopomorskim czy Rowów k. Ustki. Tworzą się również miejscami nowe, izolowane komórki burzowe – jak np. na wschód od Zielonej Góry. W ciągu nocy prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie niskie, jednak jeśli się pojawią – to głównie na zachodzie i w centrum Polski. Burze będą miały postać pojedynczych komórek burzowych i niewielkich, wolno przemieszczających się klastrów wielokomórkowych. Przynosić będą głównie intensywne opady deszczu.

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Niedziela, 19 lipca 2020

– Przyniosła opad dużego gradu (miejscami nawet do 2,5 cm średnicy), ulewne opady deszczu, które spowodowały sporo zalań i podtopień, a także silne, szkwałowe porywy wiatru – informują „Polscy Łowcy Burz”.

W akcji walki ze skutkami walczyli strażacy z całego regionu, bardzo licznie także strażacy z powiatu wągrowieckiego, między innymi z OSP Wągrowiec, OSP Skoki, OSP Gołańcz oraz JRG Wągrowiec.

https://www.facebook.com/piotr.gehrke/posts/3348000181918836

UWAGA!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed ulewami, burzami, wichurami i gradem ostrzega także dzisiaj. OSTRZEŻENIE IMGW: Cały dzień burze z ulewami, wichurami i gradem. Najgorzej po południu i wieczorem

Źródło: OSP Wągrowiec, OS Margonin, OSP Budzyń, OSP Chodzież

Film: Piotr Gehrke, Polscy Łowcy Burz

Czytaj także

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na BURZE, WIATR i DESZCZ. Możliwy też GRAD

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Uwaga na BURZE, WIATR i DESZCZ. Możliwy też GRAD!

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Uwaga na UPAŁY, BURZE, WIATR, DESZCZE i GRAD!

Redakcja