Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Na luzie Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NASZ RAPORT: Kąpieliska w powiecie. Gdzie bezpiecznie wypoczniemy?

Nie tylko plaża nad jeziorem Durowskim cieszy się powodzeniem. Wielu fanów mają te w Kobylcu, Kamienicy i Kozielsku. Sprawdziliśmy, jak tam jest.

Radni gminy Wągrowiec ustalili, że na terenie gminy Wągrowiec w tym roku sezon kąpielowy potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia.

Kąpielisko nad jeziorem Kaliszańskim, położone w miejscowości Kamienica od początku lipca obsługiwać będzie 3 ratowników, którzy pracować będą w godzinach 10.00-18.00. Są tam 3 toalety, w tym 1 dla osób niepełnosprawnych i prysznic. Atrakcje to plac zabaw, molo, skałki, park linowy.

Kąpielisko nad jeziorem Kobyleckim, położone w miejscowości Kobylec zatrudni od 1 lipca 2 ratowników, którzy porządku i naszego bezpieczeństwa pilnować będą w godzinach 10.00-18.00. Na terenie tego kąpieliska będą toalety TOI-TOI, toalety są także na pobliskim Orliku. Atrakcje, z których tam skorzystamy to zjeżdżalnia wodna „Anakonda”, pomost pływający, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, siłownia zewnętrzna oraz park linowy.

Od niedawna porządnym kąpieliskiem może pochwalić się gmina Damasławek. Wójt Cyprian Wieczorek z dumą przyznaje:

– Tak, mamy 1 kąpielisko gminne w Kozielsku. Woda jest tam przebadana przez Sanepid. Codziennie pracuje tam 2 ratowników, którzy od 12.00 do 20.00 pilnują porządku i bezpieczeństwa. Na terenie kąpieliska są bezpłatne sanitariaty, Jest także pole namiotowe, pole kempingowe, boisko do plażowej piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej.

Dodajmy, że Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny na swojej stronie opublikował informację o przebadanych kąpieliskach na terenie całego województwa. W powiecie wągrowieckim przebadane są dwa – plaża miejska nad jeziorem Durowskim w Wągrowcu oraz plaża w Kozielsku. Obie zostały dopuszczone do kąpieli. W toku są badania dwóch kolejnych – w Kamienicy i Kobylcu.

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

Wiemy od kiedy i jak pojadą BEZPŁATNE autobusy na PLAŻĘ w Kobylcu

Krzysztof Czapul

SANEPID: Woda z tego wodociągu do spożycia tylko po przegotowaniu!

Redakcja

Pijany kierowca na działkach. Sąsiedzi w porę zabrali mu kluczyki od auta [FOTO]

Redakcja