Okno na Wągrowiec
Gorący temat Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

Nasz Karol OCENIONY po ME na „5-tkę”. NAJLEPSZY był „Lewy” [OCENY]

artdent baner

Dziennikarze ocenili polską reprezentację po nieudanych Mistrzostwach Europy.

Trzy mecze i nasi piłkarze wracają do domów, jak zwykle. Porażka ze Słowacją, remis z Hiszpanią i znów porażka, tym razem ze Szwecją. I odpadamy z piłkarskich Mistrzostw Europy.

Dziennikarze Onetu postanowili ocenić naszą reprezentację w skali 1-10. Jak się nietrudno domyślić, najlepszym zawodnikiem wybrano Roberta Lewandowskiego, któremu przyznano notę „8”. Dobrze oceniono także występy Kamila Glika i Piotra Zielińskiego (dostali „6”).

Za najgorszych uznano Grzegorza Krychowiaka i Bartosza Bereszyńskiego – oni otrzymali dwóje. Słabo oceniioo także Kamila Jóźwiaka (nota „3”).

Występ pochodzącego z Damasławka Karola Linettego oceniono całkiem dobrze na „5”. Przypomnijmy, że Karol w meczu ze Słowacją zdobył wyrównującego gola. Dziennikarze Onetu uznali, że Linetty dostał szansę i ją wykorzystał.

Karol Linetty – OCENA: 5

– Może królem Karolem nie został, ale przynajmniej z pierwszego meczu EURO 2020 przywiezie kolorowe wspomnienia. Nieoczekiwania zagrał od początku, w fazie bronienia miał pełnić funkcję lewego pomocnika, natomiast w momencie ataku powinien schodzić do środka i szukać sobie przestrzeni między formacjami przeciwnika. Zdobył bramkę po dograniu Macieja Rybusa. Dostał szansę i ją wykorzystał na tyle, na ile pozwalały okoliczności. Dla niego był to trzeci turniej finałowy po EURO 2016 i mundialu 2018, jednak pierwszy, na którym wystąpił.

Źródło: ONET

Czytaj także

MKS Nielba Wągrowiec szuka dziewczynek do sekcji piłkarskiej

Redakcja

Co z Linettym? Niewiele gra w klubie, ale jest szansa, że pojedzie na Mundial

Redakcja

Wychowanek Nielby w sparingu strzelił… 10 goli!

Redakcja