Okno na Wągrowiec

Kronika Społeczeństwo To ci historia Wiadomości Wspomnienie o... Wydarzenia

NASI W TELEWIZJI: „Uskrzydlony bohater” pilot kapitan Franciszek Jach dzisiaj w TVP Historia!

Dzisiaj, w poniedziałek 17 lutego na antenie TVP Historia, o godzinie 16.45 program o lotniku z Wapna.

– Wyjątkowy i bardzo wzruszający odcinek, poświęcony początkom polskiego lotnictwa. Program pn. „Było, nie minęło – Kronika Zwiadowców Historii”. Jeśli interesuje was historia polskiego lotnictwa, to koniecznie musicie zobaczyć ten odcinek – zachęcają ci, którzy autorów tego niezwykłego reportażu oprowadzali po ziemi wągrowieckiej, śladami kapitana Franciszka Jacha.

– Wraz z ekipą programu „Było, nie minęło – Kronika Zwiadowców Historii” byliśmy 6 stycznia przy Porcie Lotniczym „Ławica”, by zobaczyć rekonstrukcję zdobycia  tego lotniska. Następnie odwiedziliśmy domu naszego pilota i bohatera kapitana Franciszka Jacha. Niewątpliwie była to bardzo owocna i wzruszająca podróż. Dlaczego? To już zobaczycie w poniedziałek 17 lutego, o godzinie 16.45 na antenie TVP Historia – zachęcają lokalni miłośnicy historii.

Na zdjęciu głównym: Albatros D. II, używany w Wielkopolsce – Poznań-Ławica w 1919. roku. Latał na nim Franciszek Jach. Praca wykonana przez Tomasza „Tommy” Kaca.

Na drugim zdjęciu: ekipa programu śladami kapitana Jacha. W środku Zbigniew Grabowski, lokalny pasjonat naszej historii.

Czytaj także

PIŁKA NOŻNA: EURO CUP wraca do Wągrowca [FILM/ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

KOMUNIKAT: Szkoła w Wapnie apeluje, aby niektóre dzieci zostały w domu

Krzysztof Czapul

WCIĄŻ PŁONĄ SADZE! CZASEM PO KILKA RAZY W TYCH SAMYCH BUDYNKACH! STRAŻACY APELUJĄ BYŚMY CZYŚCILI KOMINY [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej