serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Edukacja Fotoreportaże Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Najlepsi maturzyści nagrodzeni przez starostę [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

W piątek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu wręczono nagrody dla najlepszych tegorocznych maturzystów.

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, w towarzystwie Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzaty Osuch oraz Wicestarosty Michała Piechockiego i Członka Zarządu Powiatu Wągrowieckiego Roberta Woźniaka, nagrodził najlepszych maturzystów 2019 roku – tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wągrowieckiego.

Zgodnie z uchwalonym 28 września 2011 roku powiatowym programem wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wągrowiecki, Zarząd Powiatu przyznał Nagrodę Starosty Wągrowieckiego dziesięciu najlepszym maturzystom.

Ranking najlepszych maturzystów ustalono na podstawie sumy wyników punktów procentowych z przedmiotów obowiązkowych (część ustna: j. polski, j. obcy i część pisemna: j. polski , j. obcy, matematyka wraz z jednym przedmiotem dodatkowym).

Najlepsza okazała się Joanna Zmudzińska – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, która uzyskała w rankingu 559 punktów otrzymując tym samym Nagrodę Starosty Wągrowieckiego w wysokości 1500 zł.

Na drugim miejscu uplasowała się Julia Dereżyńska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 547 punktów i nagrodę w wysokości 1000 zł.

Trzecie miejsce  w rankingu najlepszych maturzystów z wynikiem 545 punktów zajął Sebastian Szczepaniak, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, który otrzymał gratyfikację finansową w wysokości 700 złotych. 

Na kolejnych miejscach uplasowali się:

4. Mateusz Zych, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 542 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

5. Andrzej Kapczyński, absolwent  I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 538 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

6. Beata Kołtoniak, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 533 punkty i nagrodę w wysokości 500 zł,

7. Jagoda Kuchcińska absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 528 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

8. Ex aequo Małgorzata Roth i Oliwia Rożnowska, absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 524 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

10. Kacper Grochala, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 522 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł.

Gratulacje oraz nagrody książkowe otrzymali również absolwenci, którzy uzyskali najwyższy wynik na egzaminie maturalnym w swojej szkole: Krzysztof Dereszyński – absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu, Szymon Piotr Sławianowski– absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu oraz Weronika Krajewicz – absolwentka Zespołu Szkół w Gołańczy.

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Redakcja

Kradli u nas rowery. Policja zatrzymała cztery osoby

Redakcja