Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Nagroda dla twórczyń ekologicznego kalendarza

BNP-misja-sam-800x600

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu odniosły nie lada sukces! W VI edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Amelia Bagrowska, Weronika Kogut i Aleksandra Rymarczyk z klasy 7a znalazły się w elitarnym gronie 8 nagrodzonych zespołów w kategorii szkół podstawowych.

Nagrody – profesjonalne zestawy malarskie dla każdej laureatki – w czwartek (8 lipca) wręczył dziewczynkom osobiście Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. W tym sympatycznym spotkaniu, które odbyło się w siedzibie wągrowieckiej szkoły, uczestniczył także burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, który pogratulował reprezentantkom naszego miasta sukcesu i podziękował im za promowanie miasta, wręczając drobne upominki.

Celem konkursu Urzędu Marszałkowskiego, w którym wzięło udział ponad 220 szkół z Wielkopolski, było podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody oraz szczególne zwrócenie uwagi na zagrożenia dla wspólnych dóbr występujących w otaczającym nas świecie.

Przedmiotem VI edycji konkursu było przygotowanie przez trzyosobowy zespół uczniów kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne. Nasze uczennice wykonały kalendarz pod okiem pań Darii Czerwińskiej (nauczycielka biologii) Alicji Nowak (nauczycielka chemii).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj także

COVID-19: Bez nowych zakażeń w powiecie. 56 osób na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik do Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego

Urząd Miejski w Wągrowcu

IMIENINY WĄGROWCA: Afromental, Adam Van Bendler, RHBluess i Tomasz Karolak wystąpią na Rynku!

Redakcja