Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Nagroda dla twórczyń ekologicznego kalendarza

kondolencje majchrzak

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu odniosły nie lada sukces! W VI edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Amelia Bagrowska, Weronika Kogut i Aleksandra Rymarczyk z klasy 7a znalazły się w elitarnym gronie 8 nagrodzonych zespołów w kategorii szkół podstawowych.

Nagrody – profesjonalne zestawy malarskie dla każdej laureatki – w czwartek (8 lipca) wręczył dziewczynkom osobiście Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. W tym sympatycznym spotkaniu, które odbyło się w siedzibie wągrowieckiej szkoły, uczestniczył także burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, który pogratulował reprezentantkom naszego miasta sukcesu i podziękował im za promowanie miasta, wręczając drobne upominki.

Celem konkursu Urzędu Marszałkowskiego, w którym wzięło udział ponad 220 szkół z Wielkopolski, było podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody oraz szczególne zwrócenie uwagi na zagrożenia dla wspólnych dóbr występujących w otaczającym nas świecie.

Przedmiotem VI edycji konkursu było przygotowanie przez trzyosobowy zespół uczniów kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne. Nasze uczennice wykonały kalendarz pod okiem pań Darii Czerwińskiej (nauczycielka biologii) Alicji Nowak (nauczycielka chemii).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj także

Czesław Lang odwiedził Wągrowiec. Przez nasze miasto ma przejechać Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Redakcja

Dziś OTWARCIE centrum handlowego KARUZELA. Będą liczne niespodzianki i atrakcje

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Dzisiaj „żółto-czarni” GRAJĄ mecz w Pucharze Polski

Redakcja