Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Na ulicę Projektowaną wkrótce wjadą maszyny

art dent 800

Budowa tej wągrowieckiej ulicy ma się zakończyć do lipca przyszłego roku.

Jeszcze w październiku rozpoczną się roboty przy kolejnej w tym roku inwestycji drogowej – budowie ulicy Projektowanej – o czym zapewniali w piątek (1 października) przedstawiciele wykonawcy tej inwestycji, Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła oraz Wykonawstwo, projekty i nadzory „WPN” Maciej Stasiak z Chodzieży.

Zgodnie z umową podpisaną pomiędzy burmistrzem Wągrowca Jarosławem Berendtem oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu a panami Pawłem Andrzejczakiem i Maciejem Stasiakiem, reprezentującymi wykonawcę, budowa ulicy Projektowanej ma się zakończyć w terminie 9 miesięcy.

Zgodnie z umową wykonawca zrealizuje jej przedmiot – w tym m.in. budowę 700-metrowego odcinka ulicy Projektowanej – za kwotę ok. 2,7 mln zł. Około 80% środków na realizację tej inwestycji pochodzi z bezzwrotnego dofinansowania od Wojewody Wielkopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Oprócz budowy nowej ulicy, miejskie zamówienie obejmuje budowę oświetlenia ulicznego typu LED, a także budowę chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Powstanie tutaj także oznakowanie poziome i pionowe.

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 2 NOWE ZAKAŻENIA. Na kwarantannie 53 osoby [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

W Wągrowcu jest podawana TRZECIA DAWCA szczepionki

Urząd Miejski w Wągrowcu

Przyjdź i POMÓŻ Agacie. Potrzebny jest SZPIK. Zostań DAWCĄ

Redakcja