Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Image default
Kiedyś mówiło się, że Anglia ma zdecydowaną większość głupiego społeczeństwa i garstkę mądrych nimi rządzących. W Polsce ponoć zawsze było odwrotnie – mądre społeczeństwo i garstka bałwanów, co nim rządzą. Nie wiem czy to prawda, zwłaszcza w kontekście tego co się w Anglii dzieje ostatnio – Brexit i wybór na premiera człowieka, który zdaje się mieć rozchwianą nie tylko czuprynę.
A i w nasze społeczeństwo zdarzało mi się ostatnio mocno wątpić. Czas więc uderzyć się we własne piersi! Przykład z ostatnich dni – na parkingu przed „Aldim” mijają się dwa auta. Z jednego z nich kierowca wyrzuca papierek. Ten z drugiego samochodu mówi „proszę to podnieść!”. Ludzie patrzą na „syfiarza”, ten oblewa się rumieńcem wstydu. Następnym razem na pewno się zastanowi.
Przykłady kolejne – nasza akcja „miszczowie” parkowania. Piętnujemy na potęgę tych, którzy za nic mają przepisy i kulturę na drodze. Co,  mam taką nadzieję, doprowadzi do tego, że z tą kulturą na drodze będzie tylko coraz lepiej.
Zbudowany byłem również obywatelską postawą wągrowczan w sprawie budowy spalarni. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pomysł tej budowy upadł tylko dlatego, że wyraźne i bardzo głośne „NIE!” powiedzieli zwykli mieszkańcy.
I ostatni budujący przykład. Młody piłkarz Nielby Wągrowiec nabawił się groźnej kontuzji i potrzebna jest droga operacja. Ruszyła zbiórka pieniędzy. Gdy o tym napisaliśmy wczoraj, to na koncie było 600 złotych, 4 procent z potrzebnej kwoty. Minął jeden dzień i jest już prawie 3 tys. zł, blisko 20 proc. wymaganej sumy! Jak się nietrudno domyślić, wpłacają zwykli ludzie, którzy może nie mają wielkiej gotówki, ale na pewno mają wielkie serca!  

Czytaj także

Zderzenie czterech aut na obwodnicy [FOTO]

Redakcja

Fotograficzna uczta w Galerii MDK [ZAPOWIEDŹ]

Waldemar Kaiser

Bez UPRAWNIEŃ przywiozła DZIECKO autem do szkoły i popełniła kilka WYKROCZEŃ. Zapadł WYROK

Redakcja