Okno na Wągrowiec
Kronika Kultura To ci historia Wiadomości Wydarzenia

Mural POŚWIĘCONY wągrowieckiej POETCE uroczyście oddany w rocznicę jej śmierci

W ten niezwykły sposób oddano cześć Jolancie Nowak-Węklarowej.

 Właśnie dzisiaj, 12 stycznia 2021 roku mija piąta rocznica śmierci najbardziej znanej wągrowieckiej poetki – Jolanty Nowak-Węklarowej.

Tych rocznic związanych z panią Jolą ostatnio było jednak więcej – w ubiegłym roku 80 rocznica urodzin tej znanej poetki i pedagoga (przez wiele lat uczyła języka polskiego w wągrowieckim I LO), a także dziennikarki (przez wiele lat związana była z „Głosem Wągrowieckim”). Ostatnio wydano również tomik nieznanej dotąd poezji pani Joli.

Od kilkunastu dni można było podziwiać przepiękny mural, obraz powstający na ścianie budynku u zbiegu ulicy Skockiej i Gnieźnieńskiej w Wągrowcu. To pomysł i inicjatywa Hanny Matczyńskiej, któremu ochoczo przyklasnęli miejscy urzędnicy. Jest on poświęcony twórczości i pamięci Jolanty Nowak-Węklarowej.

Jego autorem jest wągrowczanin, artysta Rudolf „Rudi” Rzepka. Oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj, we wtorek 12 stycznia, w samo południe. Ze względów epidemicznych miało ono kameralny charakter, ale zjawić się tam miały m.in. dzieci pani Joli, pan Radosław oraz pani Edyta (ona ostatecznie na miejsce nie dotarła).

W uroczystości udział wziął również burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt. Później delegacja udała się na cmentarz komunalny, aby tam, na grobie pani Joli, złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicz.

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja