Okno na Wągrowiec

Fotoreportaże Gorący temat Na sygnale Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

MOŻEMY POMÓC: TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI SPŁONĄŁ CAŁY ICH DOBYTEK. Właśnie ruszyła akcja pomocy pogorzelcom [ZDJĘCIA]

W przedświąteczny poniedziałek w Niemczynie spłonął dom jednorodzinny.

Pożar wybuchł wczoraj, na dzień przed Wigilią około godziny 13.00. Bardzo szybko cały dom został objęty ogniem. Na szczęście czworo mieszkańców zdążyło opuścić budynek. W akcji udział brały udział jednostki straży pożarnej z Wągrowca oraz okoliczne jednostki OSP, między innymi z Niemczyna i Damasławka.

Niestety, cały dobytek rodziny z Niemczyna spłonął doszczętnie. Na miejscu pożaru bardzo szybko zjawił się wójt gminy Damasławek Cyprian Wieczorek.  

– Osobiście udałem się na miejsce pożaru, żeby rozpoznać aktualną sytuację. Rozmawiałem z poszkodowaną rodziną. Zaproponowaliśmy pomoc doraźną oraz mieszkanie zastępcze na najbliższe dni. Poszkodowani nie skorzystali z propozycji i postanowili najbliższe dni spędzić z rodziną i sąsiadami. Jesteśmy w stałym kontakcie. Jeszcze w Wigilię udzielimy pierwszej pomocy finansowej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – wyjaśnia wójt Wieczorek.

Inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz użytkowania nieruchomości.

Tragedia, która dotknęła tę rodzinę jest ogromna. Współczujemy, ale możemy też pomóc. Właśnie ruszyła akcja pomocy pogorzelcom z Niemczyna na portalu zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/urxrhx?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1A0T9-FEJyK3WO4KtMJ77hOAFqiSSMSuRbtI7hMFA3g1CQniWXB3nDhx4

Wpłacajmy, pomagajmy! Każda złotówka będzie ważna.

Źródło: OSP Damasławek

Czytaj także

WIECZORNY POŻAR: Płonęło poddasze domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

BOOM BUDOWLANY: Rok 2020 był rekordowy w powiecie wągrowieckim

Remigiusz Priebe

Strażacy ruszyli na POMOC zwierzętom ze schroniska [ZDJĘCIA]

Redakcja