Okno na Wągrowiec

Na imprezę Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

MIKOŁAJKI! Zobaczcie, jakie atrakcje i gdzie nas czekają!

Tradycyjne odpalenie iluminacji. Zabawa w Aquaparku z Mikołajem, muzyczni Mikołajowie, a nawet Mikołaje w kajakach w jeziorze! Atrakcje nie ominą również Łekna, Skoków i Damasławka. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

WĄGROWIEC

Inauguracja świątecznej iluminacji

Zapraszamy mieszkańców Wągrowca i gości – w szczególności tych najmłodszych, na wspólne zapalenie lampek na dużej choince i innych świątecznych konstrukcjach oraz śpiewanie świątecznych piosenek.

Podczas tego wydarzenia nie zabraknie również Świętego Mikołaja i jego pomocników, którzy w tym roku będą czekali na najmłodszych w specjalnym domki.

Oczywiście na tych, którzy przyjdą na wągrowiecki Rynek czekać będą również zabawy z animatorami, słodycze i inne niespodzianki. Do zobaczenia.

Czas i miejsce: piątek, 6 grudnia, godz. 18.00. Rynek w Wągrowcu.

Zabawa mikołajkowa w Aquaparku

Specjalnej imprezy nie zabraknie także w Aquaparku. Chcecie zobaczyć świętego Mikołaja w klapkach?  Ten niezwykły gość pojawi się na naszym basenie w piątek 6 grudnia. Uroczy pan z białą brodą obdaruje dzieci słodkimi upominkami, a pomocnicy Mikołaja przeprowadzą wodne gry i konkursy.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do 20.00. Cena biletu od dziecka 5 zł.

Miejsce: Aquapark Wągrowiec

Mikołaje w kajaku

Członkowie KTK Zimorodek zapraszają najmłodszych do przyjścia na plażę, gdyż pojawią się na niej Mikołaje, którzy przypłyną do nich w kajakach. Oczywiście nie zjawią się z pustymi rękoma. Każde dziecko może liczyć na słodki poczęstunek.

Czas i miejsce: Niedziela 8 grudnia, godz. 12.00. Plaża miejska.

Szlagierowe Mikołajki

Czas zabawy i szlagierów gdy za oknem zimowa aura. W role muzycznych Mikołajów wcielą się członkowie zespołów Blue Party i Paweł Gołecki. Gorącą atmosferę i niezapomniane wrażenia zapewnią przeboje z repertuaru artystów.

Miejsce: Kino MDK, niedziela 8 grudnia, godz. 16:00

GMINA WĄGROWIEC

 Zbliża się czas magii i dziecięcej radości. Wszystkich, którzy chcą poczuć przedświąteczny klimat zapraszamy na spotkanie z Mikołajami – będzie ich więcej!

Już 8 grudnia na targowisku w Łeknie odbędą się warsztaty dekorowania pierników, rozstrzygnięcie konkursu na list do Mikołaja, będzie można zrobić sobie fotkę z reniferem, pośpiewać świąteczne piosenki, spróbować wyjątkowego smaku zimowej herbaty…

Czas i miejsce: niedziela, targowisko w Łeknie, 14.00 – 18.00.

DAMASŁAWEK

Damasławskie Mikołajki

Po raz pierwszy w Damasławku tak obchodzone będą „Mikołajki”. A będzie: wizyta św. Mikołaja, rozświetlenie świątecznych iluminacji, występ dzieci ze szkoły w Niemczynie, zdjęcia w fotobudce. Bedą też smakołyki: wata cukrowa, tradycyjny bigos, oraz gorąca kawa, herbata i czekolada.

Czas i miejsce: piątek 6 grudnia, godz. 16.00. Rynek w Damasławku.

SKOKI

Mikołajki

A  programie: spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”, występ Przedszkolaczków i Skoczków, występ zespołu Side Effect oraz tradycyjne mikołajkowe wręczanie prezentów.

UWAGA! Obowiązują wejściówki.  

Czas i miejsce: hala sportowa w Skokach, niedziela 8 grudnia, godz. 16.00.

Czytaj także

ZAGINĄŁ 17-LETNI MACIEJ BOROWSKI

Redakcja

W TĘ NIEDZIELĘ JESZCZE NIE MUSISZ IŚĆ DO KOŚCIOŁA. Prymas zniósł dyspensę, ale od przyszłego miesiąca

Remigiusz Priebe

WYDARZYŁO SIĘ W WĄGROWCU: Reprezentacja Polski zagrała sparing z… drużyną Liceum Pedagogicznego

Remigiusz Priebe