serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Miał sądowe zakazy i jeździł autem. Rozpoznał go policjant po służbie

Wczoraj, czyli w środę, 11 października, około godziny 18:00 wągrowieccy policjanci zostali poproszeni o przeprowadzenie kontroli pojazdu audi A4.

Prośbę o interwencję mundurowych zgłosił funkcjonariusz będący po służbie. Policjant rozpoznał kierującego, gdyż kojarzył że sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów.

– Pojazd poruszał się ulicą Kcyńską w Wągrowcu, patrol zatrzymał go za rondem Kaliska, na pobliskim parkingu. Wówczas sprawdzono dokładnie status kierującego. 27-latek posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdu na okres 12 i 24 miesięcy. Zakazy te związane są z jego przeszłością, gdyż mężczyzna był zatrzymywany do kontroli posiadając wcześniejsze zakazy prowadzenia pojazdów za popełnione wykroczenia m.in. jazdy bez uprawnień – wyjaśnia policja.

Dodatkowo pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu. Miał wydane pozwolenie czasowe, a taki dokument uprawnia do poruszania się pojazdem przez okres 30 dni – właściciel odebrał go w maju 2021 roku. Mężczyzna zaniechał też obowiązku przeprowadzenia przeglądu technicznego – ostatni miał miejsce w listopadzie 2020 roku.

Tak nieodpowiedzialne podejście do obowiązujących przepisów sprowadziło na mężczyznę bardzo poważne konsekwencje, ponieważ Sąd Rejonowy w Szubinie, rozpatrując sprawę kontroli drogowej, wykonanej przez policjantów w pobliżu Kcyni w lutym tego roku – wówczas mężczyzna prowadził pojazd na zakazie wydanym przez sąd wągrowiecki – wydał postanowienie o karze 6 miesięcy pozbawienia wolności zawieszonej na okres 12 miesięcy próby – ten wyrok uprawomocnił się w maju 2023 roku.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja

Już za tydzień inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku!

Redakcja