serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

„KRYSZTAŁOWE GWIAZDY” dla policjantów ze Skoków. Uratowali mężczyźnie życie

Wśród wyróżnionych są nasi funkcjonariusze sierż. sztab. Przemysław Rosiński i sierż. sztab. Krzysztof Kędziora.

„Kryształowa Gwiazda” to wyróżnienie wręczane policjantom, którzy w swojej codziennej służbie lub poza nią, narażając swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

Dzisiaj w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano takich funkcjonariuszy.  „Kryształowe Gwiazdy” wręczał policjantom i policjantkom Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wspólnie z Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem i Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym.

Wyróżnieni policjanci na co dzień służą w Komisariacie Policji w Skokach. 29 września kilka minut po północy otrzymali zgłoszenie od dyżurnego o próbie samobójczej jednego z mieszkańców Wągrowca. Mężczyzna ten chwilę wcześniej zadzwonił na telefon alarmowy 112 i poinformował, że chce z sobą skończyć, że chce się powiesić, po czym się rozłączył.

Policjanci ustalili, że mężczyzna ten już nie przebywa w Wągrowcu, tylko przeprowadził się do Skoków. Policjanci, którzy dotarli w miejsce jego aktualnego zamieszkania, zastali mężczyznę wiszącego na pasku od spodni przymocowanym do ściany. Policjanci odcięli mężczyznę, położyli na ziemię i rozpoczęli reanimację. Po chwili wrócił jego oddech. Z zachowanymi funkcjami życiowymi został przekazany przybyłej na miejsce załodze pogotowia.

Fot. FB KPP Wągrowiec

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Jest nowy kierownik posterunku policji w Gołańczy

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja