Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 29 marca, godz. 12.00: NIE MA OSÓB W SZPITALU, 208 OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ, A 36 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o stanie epidemii koronawirusa w powiecie wągrowieckim.

W szpitalu w Bytomiu zmarł kolejny zakażony pacjent. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Łącznie w Polsce odnotowano już 1717 zakażeń. 19 osób zmarło.

W Wielkopolsce odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia. Pierwszy to kobieta w średnim wieku z powiatu chodzieskiego, która przebywa w domu, jest w dobrym stanie. Miała kontakt z osobą zakażoną. Drugi przypadek to starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Koninie, jego stan określono jako ciężki. Trwa ustalanie, w jaki sposób doszło do zakażenia.

W województwie wielkopolskim odnotowano już 103 przypadki zakażenia koronawirusem.

Powiat wągrowiecki wciąż nie zanotował osoby zakażonej koronawirusem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, iż w powiecie wągrowieckim na dzień 29 marca 2020 roku:

–  Nie ma osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (wczoraj także nie było takich osób); 208 osoby objętych jest kwarantanną (wczoraj było tych osób 203). 36 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym (wczoraj było ich 43).

Czytaj także

W TĘ NIEDZIELĘ JESZCZE NIE MUSISZ IŚĆ DO KOŚCIOŁA. Prymas zniósł dyspensę, ale od przyszłego miesiąca

Remigiusz Priebe

DOBRA WIADOMOŚĆ: Osoba z podejrzeniem koronawirusa okazała się zdrowa. Sytuacja w powiecie coraz lepsza

Remigiusz Priebe

OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM WCIĄŻ CZEKA NA WYNIK TESTU. W naszym powiecie nadal zakażone są 3 osoby. 57 w kwarantannie

Krzysztof Czapul