Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KOLEJNY WÓJT DOSTAŁ OD RADNYCH PODWYŻKĘ. Po niespełna roku pracy zarabia prawie 10 tys. zł

artdent baner

Na sesji w ubiegłym tygodniu radni podnieśli wójtowi Mieściska pensję o blisko 1300 zł.

Przemysław Renn wójtem Mieściska został niecały rok temu. 23 listopada radni zadecydowali, że jego wynagrodzenie będzie wynosiło 8.495 zł. Minęło 10 miesięcy i mieściscy rajcowie postanowili wójta uhonorować podwyżką.

Na sesji w poniedziałek 16 września zadecydowali, że miesięczne wynagrodzenie wójta będzie od teraz w wysokości 9.757 zł, czyli o blisko 1300 złotych więcej niż dotąd. A składa się na nie:

wynagrodzenie zasadnicze – 4.700,00 zł;

dodatek funkcyjny – 1.900,00 zł;

dodatek specjalny – 2.640,00 zł;

dodatek za wieloletnią pracę – 517,00 z.

Dodajmy, że wójtowi przysługują także inne świadczenia. Np. wynikające ze stosunku pracy, nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie, roczne dla pracowników jednostek sfery budżetowej oraz odprawy, o ile zostaną spełnione warunku ustawowe do ich nabycia.

W głosowaniu większość radnych nie miała żadnych wątpliwości i na 14 aż 12 było za podwyżką dla wójta Renna, 2 było przeciw.

W uzasadnieniu zwrócono uwagę, że w ostatnim czasie znacznie zmalała dysproporcja między wynagrodzeniem wójta, a wynagrodzeniem kierowników jednostek organizacyjnych oraz kierowników referatów. Jednocześnie przypomniano, że ustalając wynagrodzenie dla wójta w listopadzie ubiegłego roku radni wnosili, że wyższa kwota wynagrodzenia będzie zasadna po przepracowaniu przez Wójta Gminy określonego czasu, umożliwiającego ocenę jego pracy.

Większość radnych uznała, że dotychczasowe zaangażowanie w pracę na rzecz gminy oraz wzrost wynagrodzeń uzasadniają podwyżkę dla wójta.

Dodajmy, że kilka tygodni temu podobną podwyżkę radni zafundowali wójtowi Damasławka.

Fot. FB Przemysław Renn

Czytaj także

Kolejny pożar w tym samym rejonie. Podpalacz znów dał o sobie znać…

Redakcja

STRAŻACY MÓWIĄ WPROST: To są podpalenia!

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar na drodze w Podlesiu Kościelnym

Redakcja