Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KOLEJNY WÓJT DOSTAŁ OD RADNYCH PODWYŻKĘ. Po niespełna roku pracy zarabia prawie 10 tys. zł

Na sesji w ubiegłym tygodniu radni podnieśli wójtowi Mieściska pensję o blisko 1300 zł.

Przemysław Renn wójtem Mieściska został niecały rok temu. 23 listopada radni zadecydowali, że jego wynagrodzenie będzie wynosiło 8.495 zł. Minęło 10 miesięcy i mieściscy rajcowie postanowili wójta uhonorować podwyżką.

Na sesji w poniedziałek 16 września zadecydowali, że miesięczne wynagrodzenie wójta będzie od teraz w wysokości 9.757 zł, czyli o blisko 1300 złotych więcej niż dotąd. A składa się na nie:

wynagrodzenie zasadnicze – 4.700,00 zł;

dodatek funkcyjny – 1.900,00 zł;

dodatek specjalny – 2.640,00 zł;

dodatek za wieloletnią pracę – 517,00 z.

Dodajmy, że wójtowi przysługują także inne świadczenia. Np. wynikające ze stosunku pracy, nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie, roczne dla pracowników jednostek sfery budżetowej oraz odprawy, o ile zostaną spełnione warunku ustawowe do ich nabycia.

W głosowaniu większość radnych nie miała żadnych wątpliwości i na 14 aż 12 było za podwyżką dla wójta Renna, 2 było przeciw.

W uzasadnieniu zwrócono uwagę, że w ostatnim czasie znacznie zmalała dysproporcja między wynagrodzeniem wójta, a wynagrodzeniem kierowników jednostek organizacyjnych oraz kierowników referatów. Jednocześnie przypomniano, że ustalając wynagrodzenie dla wójta w listopadzie ubiegłego roku radni wnosili, że wyższa kwota wynagrodzenia będzie zasadna po przepracowaniu przez Wójta Gminy określonego czasu, umożliwiającego ocenę jego pracy.

Większość radnych uznała, że dotychczasowe zaangażowanie w pracę na rzecz gminy oraz wzrost wynagrodzeń uzasadniają podwyżkę dla wójta.

Dodajmy, że kilka tygodni temu podobną podwyżkę radni zafundowali wójtowi Damasławka.

Fot. FB Przemysław Renn

Czytaj także

Sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego odwołana

Krzysztof Czapul

Sesja rady miejskiej SIĘ ODBĘDZIE. Część rajców jednak obrady ZBOJKTUJE

Krzysztof Czapul

Część radnych chce odwołania najbliższej sesji rady miejskiej ze względu na epidemię

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej