Okno na Wągrowiec


Wiadomości Wydarzenia

KOLEJNE OSTRZEŻENIE IMGW: W NOCY POWIEJE Z PRĘDKOŚCIĄ NAWET 80 KM/H!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już drugie dzisiaj ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 kilometrów na godzinę, a w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Wiać będzie z północnego wschodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Zacznie obowiązywać dzisiaj, w we wtorek 13 października o godzinie 22.00 i potrwa do jutra, do godziny 8.00.

Przypomnijmy, że rano IMGW wydał ostrzeżenie w sprawie obfitych opadów deszczu. Informowaliśmy o tym w artykule OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: Nadciągają intensywne ulewy. Do 50 litrów na metr kwadratowy!

Meteorolodzy prognozują wystąpienie na terenie powiatu wągrowieckiego opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów w czasie obowiązywania ostrzeżenia ma wynieść od 35 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Również to ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności, ale IMGW zastrzega, że ze względu na dynamiczną sytuację, może być ono aktualizowane. Zacznie obowiązywać dzisiaj, w we wtorek 13 października o godzinie 17.00 i potrwa do jutra, do godziny 12.00.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

KORONAWIRUS w powiecie: Mamy 212 aktywnie ZAKAŻONYCH osób. 9 WYZDROWIAŁO. Blisko 500 na KWARANTANNIE

Krzysztof Czapul

7 nowych ZAKAŻONYCH w naszym powiecie. 1 osoba trafiła do SZPITALA w Gnieźnie

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: WÓJT DAMASŁAWKA ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

Remigiusz Priebe