Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

KOBIETY: Będzie u nas BEZPŁATNA mammografia [ZAPOWIEDŹ]

Bezpłatną mammografię mogą wykonać panie w wieku pomiędzy 45. a 74. rokiem życia, raz na dwa lata.

Badania profilaktyczne to najlepszy sposób, by szybko wykryć groźne choroby i wdrożyć działania, które uratują nasze zdrowie lub życie. Wiedzą o tym doskonale te mieszkanki Wągrowca, które regularnie korzystają z badań mammograficznych organizowanych przez przychodnie OPEN i Diagnostyk przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wągrowcu w ramach programu dofinansowywanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W naszym mieście istnieje możliwość przebadania się w mammobusie, który zatrzymuje się przy ulicy Dworcowej (peron 1).

Terminy najbliższych badań mammograficznych w Wągrowcu:

– wykonywane przez OPEN S.A. – 12 kwietnia, 6 maja oraz 11 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 61 851 86 27 lub 61 851 86 31 w godzinach od 8:00 do 15:30 od poniedziałku do piątku. Mammobus będzie dyżurował w Wągrowcu od godziny 9:00 do 17:00 (12 kwietnia i 11 czerwca), 8:00-13:00 (6 maja),

– firma Diagnostyk – 25 kwietnia w godz. od 8:00 do 16:00, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 68 41 41 411, (miejsce postoju – ulica Dworcowa).

Mammografia

Może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Nocami i nad ranem wciąż mogą u nas występować przymrozki

Redakcja

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja