serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na luzie Piłka nożna Relacje wideo Społeczeństwo Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

KABAT EURO CUP JUŻ JUTRO RUSZA U NAS! 1300 uczestników i 8 turniejów przez cały miesiąc [FILM/ZDJĘCIA]

Na początek turniej dla rocznika 2009. Startuje już jutro, w sobotę w Wapnie. Potrwa dwa dni.  Ale granie potrwa dłużej, przez cały miesiąc w kilku miastach naszego powiatu w ośmiu turniejach.

Będzie to jeden z pierwszych turniejów w Europie i na świecie, który zostanie zorganizowany po przerwie spowodowanej koronawirusem. Jako pierwsi na murawie w Wapnie zameldują się zawodnicy urodzeni w 2009 roku. W tym turnieju wystąpi 12 zespołów trzech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Turnieje w Wapnie odbędą się pod patronatem starosty wągrowieckiego i wójta Wapna. W całym cyklu zorganizowanym przez klub Calcio Wągrowiec wystąpią 92 zespoły, ponad 1300 uczestników. Odbędzie się aż 8 turniejów w 8 kategorii wiekowych.

Wśród uczestników  są zespoły z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, a nawet zespół z… Berlina!

Ale to nie wszystko. Przez koleje weekendy różne roczniki młodych piłkarzy grać będą także w Mieścisku oraz Wągrowcu. 11 czerwca turniej odbędzie się w Wągrowcu. 13-14 czerwca w Mieścisku. 20-21 czerwca ponownie w Wapnie. 27-28 czerwca w Wągrowcu. I na koniec 11-12 lipca zakończenie cyklu Kabat Euro Cup rozgrany zostanie w Wągrowcu.

Turnieje odbędę się pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, burmistrza Wągrowca, starosty wągrowieckiego, wójta Wapna, wójta Mieściska. Sponsorzy to: Kabat, TB Hydro, Lindner, Okno na Wągrowiec, Iskierka. Patronat medialny: Okno na Wągrowiec i Wasze Radio FM.

Dodajmy, że będzie to jeden z pierwszych turniejów w Europie i na świecie, który rozegrany zostanie po przerwie spowodowanej koronawirusem. Baza hotelowa, która będzie w Wapnie i Wągrowcu przyjmie w tym czasie ponad 200 uczestników.

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA nadal nieczynne

Redakcja

UWAGA! Awaria i brak wody na kilku ulicach w Wągrowcu

Redakcja