Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Na straganie, nie tylko w dzień targowy, czyli kupowanie pod chmurką [ZDJĘCIA]

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się owoce i warzywa, kupowane na stoiskach prosto z ulicy.

Na te stoiska natknąć się można w całym mieście. Jedno z nich znajduje się nieopodal wągrowieckiego Rynku, tuż przy moście na Wełnie.

„Rządzi” tam pani Emilia. Stragan czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 16.00 oraz w soboty od godziny 7.00 do 13.00. Codziennie wczesnym rankiem rozstawiane jest stoisko, które kusi szerokim asortymentem świeżych owoców i warzyw, na które akurat jest sezon.

– Dostarczane do nas świeże produkty pochodzą od regionalnych gospodarzy. Truskawka, mimo iż trzyma dość wysoką cenę, to zachęca aromatem oraz smakiem. Posiadamy w ofercie kapustę młodą , ogórki gruntowe i szklarniowe, pomidory malinowe oraz zwykle , szparagi, a wkrótce na pewno pojawią się także inne sezonowe owoce, jak czereśnie, wiśnie, maliny, śliwki czy agrest – zachęca Emilia, która przyznaje, że prowadzony przez nią „warzywniak” przy moście ma już spore grono stałych klientów, którzy przychodzą codziennie chociażby po… jednego pomidora.

A co obecnie króluje?

– Najpopularniejsze są w tej chwili truskawki, których cena waha się pomiędzy 12-13 złotych, ale z dnia na dzień ta cena spada. Na drugim miejscu są pomidory w cenie 4 zł za kg i pomidory malinowe po 7 zł . Kapusta młoda jest po 3,5 zł, a szparagi po 5,5 zł. 

Czytaj także

KILKA LAT OKRADAŁ SWOJĄ DZIEWCZYNĘ I JEJ RODZINĘ!

Remigiusz Priebe

BŁĘDY W PROJEKCIE: BUDŻET OBYWATELSKI WĄGROWCA ZAMIAST NA ROK 2021, TO JEST NA 2020 i 221?!

Redakcja

TAK POJECHAŁ CIĘŻARÓWKĄ, ŻE AŻ POGUBIŁ CEGŁY

Krzysztof Czapul