serpol praca

Okno na Wągrowiec
Edukacja Społeczeństwo Wiadomości

Już jutro piknik integracyjny „Las dla Wszystkich”

W sobotę, 23 września, w godzinach 11.00 -15.00 w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Durowo odbędzie II edycja Pikniku Integracyjnego „Las dla Wszystkich”.

– Jest to wielkie święto lokalnej społeczności, w trakcie którego koncentrujemy się na promowaniu lasu jako miejsca edukacji i aktywności społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – wyjaśnia nadleśniczy Sławomir Kołacz.

 Wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Wągrowcu, Polskim Towarzystwem Leśnym, Fundacją „Wiedzieć Jak”, Spółdzielnią Socjalną „Wspólny Sukces” oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych „Bona Fides” przygotowano na ten dzień wiele atrakcyjnych propozycji aktywności w lesie takich jak np.: gry sensoryczne, warsztaty kreatywne, zajęcia bocci, animacje, spacery czy gry terenowe. Wydarzenie to ma charakter otwarty.

Poniżej mapka ze strefami parkowania oraz układ stoisk. Parking bezpośrednio przy „Wigwamie” zarezerwowany jest dla pojazdów osób niepełnosprawnych i dla organizatorów. Parking oddalony o około 200 metrów, w sąsiedztwie leśniczówki, przeznaczony jest dla pozostałych uczestników i gości.

Źródło: Nadleśnictwo Durowo

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja