Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

IMGW: Ostrzeżenie przed burzami

burza

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewidują dzisiaj burze na terenie powiatu wągrowieckiego.

Wydane ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma najniższy, pierwszy stopień. Burz mieszkańcy naszego powiatu mogą się spodziewać popołudniem i wieczorem.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów miejscami może wynieść od 20 do 40 litrów na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 50 litrów. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

Zimowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca [FOTO]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Wieczorem, nocą i rano będzie u nas OBLODZENIE

Redakcja

Pan Zbyszek przejechał miejskim rowerem ponad 3 tysiące kilometrów!

Redakcja