Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

IMGW OSTRZEGA: Od dziś UPAŁY. Potrwają przez kilka dni. Temperatury do +33 stopnie Celsjusza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu upały. Jak czytamy, od dzisiaj, czyli środy, 26 czerwca, od godziny 12.00 nadciągnie do nas fala wysokich temperatur. Potrwa przynajmniej trzy dni. IMGW przewiduje, że do piątku, 28 czerwca, do godziny 20.00.

PRZEBIEG:

W wielu miejscach temperatura powietrza już przekroczyła 26°C, a punktowo nawet 28°C i ciągu najbliższych dwóch godzin osiągnie lub przekroczy 30°C. Temperatura maksymalna dzisiaj wyniesie od 29°C do 31°C.

Także w kolejnych dniach prognozuje się upały. Przewidywana temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Ostrzeżenie jest pomarańczowe, czyli ma drugi stopień ważności. A prawdopodobieństwo jego wystąpienia określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? 

Stopień zagrożenia 2 (średni) oznacza się kolorem pomarańczowym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności.

Źródło: IMGW

Czytaj także

OSTRZEŻENIE IMGW: Wciąż możliwy u nas silny DESZCZ z BURZAMI

Redakcja

SKUTKI BURZY: uszkodzone dachy, powalone drzewa, ewakuacja obozu [FOTO]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Wciąż możliwe u nas BURZE i silny DESZCZ

Redakcja