Okno na Wągrowiec

Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

GMINA DAMASŁAWEK: Będą mieli świetlicę na miarę XXI wieku [FOTO]

– Mieszkańcy Dąbrowy mają powód do dumy. Zostały ostatnie poprawki, odbiór i oficjalne otwarcie jeszcze w tym miesiącu – mówi wójt Damasławka Cyprian Wieczorek.

Zadanie pod nazwą „Budowa świetlicy wiejskiej w Dąbrowie” opiewa na kwotę blisko 1 miliona zł. W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy budynek świetlicy wiejskiej o powierzchni użytkowej 199,74 m2. W budynku zaprojektowano salę, kuchnię, zmywalnię, magazyn, kotłownię, szatnie, łazienki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

Na zewnątrz powstają parkingi i dojścia utwardzone kostką brukową, taras częściowo zadaszony, podjazd dla osób niepełnosprawnych, teren zostanie ogrodzony, zamontowane zostanie zewnętrzne oświetlenie.

Zasilanie budynku i ogrzewanie będzie wspomagane panelami fotowoltaicznymi. Zadanie dofinansowane jest ze środków europejskich w wysokości 500 tys. zł.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę 26 października.

Czytaj także

POŻARY: Płoną trawy, trzciny i gałęzie

Remigiusz Priebe

Wójt Damasławka zamknął targowisko. Burmistrz Skoków dopuścił handel tylko żywnością i kwiatami

Remigiusz Priebe

Skazany za niepłacenie alimentów ukrywał się na terenie gminy Damasławek

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej