Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

DZIWNY DZIK. Osowiałe zwierzę spacerowało wzdłuż drogi! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia otrzymaliśmy od naszego zaniepokojonego czytelnika.

Dzisiaj (w czwartek), około godziny 11. rano w okolicach wsi Kobylec po ścieżce rowerowej w stronę Wągrowca spacerował osowiały dzik. – Jego reakcje były dziwne, spowolnione. Zachowywał się, jakby był chory, w ogóle nie reagował na samochody, nie bał się – relacjonuje nasz czytelnik, który spotkał zwierzę i zrobił mu zdjęcia.

To już kolejne dziwne zachowanie dzika, które odnotowano na naszym terenie w ostatnich dniach. Zaledwie wczoraj wągrowiecka policja została powiadomiona o innym dziku, który we wsi Potulin w gminie Gołańcz, wdarł się na teren jednej miejscowych z posesji i, po przegonieniu psa, wszedł do jego budy.

Przypomnijmy, że aktualnie w Polsce odnotowywane są przypadki ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Od początku grudnia kilkanaście przypadków zarażonych dzików stwierdzono w naszym województwie, w powiecie wolsztyńskim. Wcześniej w województwie lubuskim (powiat wolsztyński z nim sąsiaduje) odnotowano ponad 20 takich przypadków.

Hodowcy trzody chlewnej z naszego powiatu boją się, bo jeśli choroba dotrze do nich, to oznacza konieczność wybicia wszystkich świń i likwidację hodowli. Pisaliśmy o tym w artykule ROLNICY CHCĄ WYBICIA WSZYSTKICH DZIKÓW W NASZYM REGIONIE. Nawet z udziałem wojska!

Czytaj także

W TĘ NIEDZIELĘ JESZCZE NIE MUSISZ IŚĆ DO KOŚCIOŁA. Prymas zniósł dyspensę, ale od przyszłego miesiąca

Remigiusz Priebe

WYDARZYŁO SIĘ W WĄGROWCU: Reprezentacja Polski zagrała sparing z… drużyną Liceum Pedagogicznego

Remigiusz Priebe

PIŁKA NOŻNA HALOWA: Nasi w hali grają już na całego [TERMINARZ KOLEJKI]

Krzysztof Czapul