Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

Dzisiaj ruszyły ZAPISY na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób 18 + i REJESTRACJA dla seniorów 80 +

Od piątku 15 stycznia na kilka sposobów wszyscy dorośli Polacy mogą zapisać się na szczepienie. Dziś rusza też rejestracja, ale na razie tylko dla najstarszych seniorów.

Dzisiaj ruszają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18. roku życia. Co należy zrobić? Kto chce otrzymać szczepienie, ten powinien wypełnić formularz zgłoszenia. Jest on dostępny na stronie gov.pl/szczepienie.

Podajemy tam swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i numer telefonu (to nie jest konieczne). Po wypełnieniu ankiety otrzymamy maila z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Po kliknięciu w link, formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

O tym, kiedy ruszy procedura szczepień dla naszej grupy zostaniemy poinformowani drogą mailową. Otrzymamy też e-skierowanie i możliwość rejestracji na konkretny termin.

Dzisiaj, czyli w piątek 15 stycznia ruszyła rejestracja dla osób 80+, a od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby, które skończyły 70 lat.

Jak seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie? Można to zrobić na trzy sposoby:

– poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informację z potwierdzeniem umówienia wizyty otrzymamy SMS-em.

– przez Internetowe Konto Pacjenta. Rejestracja dostępna jest na pacjent.gov.pl. Po dokonaniu rejestracji, na podany numer telefonu otrzymamy powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie przyjdzie na dzień przed terminem szczepienia.

– przez kontakt z wybranym punktem szczepień

E-skierowanie można też zrealizować w wybranym punkcie szczepień, wcześniej umawiając się na wizytę.

Co istotne, podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania. Wystarczy podanie swoich danych osobowych.

Czytaj także

COVID-19: Dodatkowe szczepienia w Skokach

Redakcja

WAŻNE: Jutro w Skokach szczepienia drugą dawką

Redakcja

Wczoraj zaszczepili NAUCZYCIELI. Dziś WSZYSCY poczuli się gorzej i LEKCJE odwołano

Krzysztof Czapul