Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Dzisiaj MARSZ w Skokach. ODWOŁANY ten w Damasławku. Część KOBIET wybiera się na PROTEST w Warszawie

BNP-misja-sam-800x600

Nie ustają protesty kobiet w całym kraju. Marsze organizowane są także w naszym regionie.

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego każdego dnia widzimy tłumy dziewczyn, kobiet oraz mężczyzn je wspierających. W środę tłum przeszedł ulicami Wągrowca w marszu pod nazwą „Pogrzeb Praw Kobiet”. Dzisiaj odbyć się miały dwa kolejne. Ten w Damasławku jednak ostatecznie odwołano. Organizatorzy wyjaśniają, że stało się tak ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i epidemię koronawirusa.

Odbędzie się za to „Marsz Kobiet” w Skokach. Początek o godzinie 18.00. Zbiórka na stadionie piłkarskim. Organizatorzy apelują o spokój, zapewniając że ma to być manifestacja pokojowa.  

Dodajmy, że kolejny marsz-protest odbędzie się u nas także jutro w Wągrowcu. Początek o godzinie 18.00. Zbiórka na Rynku.

Największy jak do tej pory marsz protestacyjny ma się jednak odbyć dzisiaj w Warszawie. Protesty zaczną się o godz. 17.00 jednocześnie w trzech lokalizacjach: pod Kancelarią Premiera w Alejach Ujazdowskich, na Placu Zawiszy (w pobliżu siedziby PiS) i na Placu Zamkowym. Później mają się połączyć. Zjechać się mają osoby popierające protesty z całej Polski. Jak ustaliliśmy, wybierają się tam również mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.  

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! Przeżyli razem 60 lat [ZDJĘCIA]

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja