Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości Wydarzenia

Dzień bez samochodu w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

kondolencje majchrzak

Przejazd rowerowy ulicami miasta to już tradycyjny punkt programu wągrowieckich obchodów, przypadającego 22 września, Europejskiego Dnia bez Samochodu.

W tym roku na czele rajdu, który wyruszył z dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Letniej, jechał zastępca burmistrza Wągrowca Remigiusz Priebe wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego i reprezentacjami szkół podstawowych nr 2 i nr 3.

Uczestnicy rajdu, w asyście funkcjonariuszy policji przejechali ulicami miasta prosto na Rynek, na którym w miejskim namiocie promowano zrównoważony transport, a także wągrowiecki rower miejski jako alternatywny sposób poruszania się po mieście.

O tym, że Wągrowiec jest miejscem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom przypomniał uczestnikom przejazdu rowerowego wiceburmistrz Remigiusz Priebe. Świadczy o tym na przykład rozrastająca się sieć ścieżek i dróg rowerowych. Ostatnio powiększyła się ona o 574-metrowy odcinek ścieżki rowerowej w ulicach Jeżyka, Słowackiego i Kasprowicza, a wkrótce do rowerowej sieci zostanie włączona droga łącząca osiedle Nad Nielbą z ulicą Gnieźnieńską oraz ścieżka wzdłuż księżego kacerka.

Podczas wydarzenia na Rynku odbywały się  także konkursy, promowano transport komunikacją miejską, a uczestnicy przejazdu i zgromadzeni mieszkańcy miasta byli częstowani jabłkami oraz obdarowani opaskami odblaskowymi, poprawiającymi ich bezpieczeństwo na drodze.dodatkowo w miejskim namiocie można było oddać głos na wybrany przez siebie projekt w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Nasze Muzeum do remontu i zamknięte do odwołania

Redakcja

Na ślubnym kobiercu stanęli Karolina i Jakub [ZDJĘCIA]

Redakcja

Czesław Lang odwiedził Wągrowiec. Przez nasze miasto ma przejechać Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Redakcja