Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

DOBRA WIADOMOŚĆ: Osoba z podejrzeniem koronawirusa okazała się zdrowa. Sytuacja w powiecie coraz lepsza

Jeszcze w południe wynik jej testu nie był znany.

W czwartek 28 maja 2020 roku Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu poinformował, że w naszym powiecie jedna nowa osoba znajduje się w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Informację o niej sanepid powtórzył także dzisiaj. Informowaliśmy o tym w artykule OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM WCIĄŻ CZEKA NA WYNIK TESTU. W naszym powiecie nadal zakażone są 3 osoby. 57 w kwarantannie.

Jak jednak poinformował nas Paweł Gilewski – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu – dzisiaj po południu dotarła do niego informacja na temat wyniku testu na koronawirusa tej osoby. Na szczęście okazał się negatywny.

Tym samym bilans zakażeń w powiecie wągrowieckim pozostał bez zmian: dotąd wykryto u nas 19 przypadków zakażeń, z których 16 zostało już wyleczonych. Nadal chore pozostają trzy osoby – mieszkańcy gminy Mieścisko oraz miasta i gminy Skoki. Kwarantannie poddanych jest natomiast 57 mieszkańców naszego powiatu, z których zdecydowana większość zamieszkuje w mieście i gminie Skoki oraz w gminie wiejskiej Wągrowiec.

Równocześnie Paweł Gilewski poinformował nas, że sytuacja w powiecie wągrowieckim jest aktualnie na tyle dobra, że (jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego) nie będzie już w weekendy raportów sanepidu o osobach zakażonych i przebywających w kwarantannie. Dane takie będą publikowane wyłącznie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.

Czytaj także

UWAGA! OSZUST próbuje OKRAŚĆ EKSPEDIENTÓW w Wągrowcu i okolicy!

Remigiusz Priebe

POŻAR W WĄGROWCU: Znów zapaliły się sadze [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

W wągrowieckim SZPITALU zaszczepiono dotąd 349 osób

Krzysztof Czapul