Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Czekamy na pomysły mieszkańców

kondolencje majchrzak

Tylko do 23 lipca można zgłaszać projekty w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Jeżeli chcesz zaangażować się w ulepszenie miejskiej przestrzeni, to wystarczy zgłosić swój pomysł i przekonać mieszkańców do oddania na niego głosu.

Kto może zgłosić projekt do budżetu obywatelskiego?

Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec Wągrowca bez względu na wiek. Wniosek mieszkańca musi uzyskać poparcie co najmniej 15 mieszkańców Wągrowca.

Jak zgłosić projekt?

To już trzecia edycja miejskiego budżetu obywatelskiego, która realizowana jest przy pomocy platformy konsultacyjnej: https://wagrowiecmiasto.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski.

Dzięki temu rozwiązaniu zgłaszanie propozycji zadania jest wyjątkowo proste i szybkie. Każdy uprawniony mieszkaniec Wągrowca może zgłosić jeden projekt do budżetu obywatelskiego w danym roku.

Jaka kwota została zarezerwowana w ramach BO?

Podobnie jak w ubiegłych latach do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego jest 250 tysięcy złotych.

O czym należy pamiętać podczas przygotowywania propozycji zadania?

Zadanie musi zostać zlokalizowane na terenie, który stanowi mienie gminy oraz być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości dotyczące możliwości realizacji projektu na wybranym terenie lub inne pytania dotyczące kwestii związanych z opracowaniem projektu skontaktuj się z Haliną Ratajczak, pracownikiem Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Wągrowcu – tel. 603 202 989, 67 268 03 32 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: h.ratajczak@wagrowiec.eu .

Kto i kiedy dokona oceny zgłoszonych projektów?

Sprawy związane z oceną zgłoszonych propozycji projektów prowadzić będzie powołany przez Burmistrza Wągrowca Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, który zweryfikuje projekt pod względem formalnym, zgodności z prawem, wykonalności technicznej oraz poprawności kalkulacji kosztów.                        W dalszym etapie projekty są przekazywane do właściwych merytorycznie  komórek Urzędu Miejskiego.

Kiedy poznamy listę projektów poddanych pod głosowanie?

Zgodnie z harmonogramem konsultacji społecznych w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok prezentacja projektów zaplanowana jest na 24 sierpnia br. Od 2 do 25 września mieszkańcy Wągrowca za pośrednictwem platformy konsultacyjnej będą mogli oddać głos na wybrany przez siebie projekt. Zwycięskie zadanie zostanie ogłoszone 29 września br.

Czytaj także

Czesław Lang odwiedził Wągrowiec. Przez nasze miasto ma przejechać Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Redakcja

Dziś OTWARCIE centrum handlowego KARUZELA. Będą liczne niespodzianki i atrakcje

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Dzisiaj „żółto-czarni” GRAJĄ mecz w Pucharze Polski

Redakcja