Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia Zdrowie

Cały czas możliwy transport na szczepienie

BNP-misja-sam-800x600

Miejski koordynator do spraw szczepień dyżuruje pod numerem telefonu 603 202  989 i przyjmuje zgłoszenia od osób, które z powodu niepełnosprawności lub innych, obiektywnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać na umówione szczepienie.

W przypadku trudności związanych z rejestracją na szczepienie pracownik Urzędu Miejskiego w Wągrowcu pomoże także w ustaleniu dogodnego terminu w punkcie szczepień powszechnych przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z bezpłatnego dowozu mogą skorzystać:

– osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

– osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Jak zamówić transport?

Osoba, która chce skorzystać z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień musi mieć umówiony termin szczepienia lub zawnioskować o wyznaczenie terminu za pośrednictwem koordynatora  Podczas telefonicznej rozmowy z miejskim koordynatorem ds. szczepień (nr telefonu 603 202 989) należy podać następujące dane:

– dane osoby: imię, nazwisko, adres, numer telefonu do kontaktu

– należy określić czy konieczny jest specjalistyczny transport dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz pomoc strażaków z OSP (wynikająca np. z ograniczeń architektonicznych).

Zgłoszenia zapotrzebowania na transport przyjmowane są w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Wągrowcu: w poniedziałek od 8:00 do 17:00, wtorek, środa i czwartek od 8:30 do 15:30 oraz w piątek od 7:30 do 14:30.

Jak to działa?

Miejski koordynator ds. szczepień zorganizuje transport z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień oraz z powrotem. W przypadku osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, zadysponowany zostanie przystosowany do tego celu pojazd oraz pomoc strażaków z OSP. W przypadku przewozu osób niepełnosprawnej dowóz obejmuje, również opiekuna osoby niepełnosprawnej.

Czytaj także

COVID-19: Bez nowych zakażeń w powiecie. 56 osób na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik do Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego

Urząd Miejski w Wągrowcu

IMIENINY WĄGROWCA: Afromental, Adam Van Bendler, RHBluess i Tomasz Karolak wystąpią na Rynku!

Redakcja