Okno na Wągrowiec
Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Była szkoła rolnicza, będzie fizjoterapia

Dawna szkoła rolnicza w Damasławku zyska nowe oblicze!

Stan budynku dawnej szkoły rolniczej przy ul. Rynek 4 pozostawia wiele do życzenia. Ale wkrótce ma się to zmienić.

– To co w środku zastałem jako nowy wójt trudno opisać. W pomieszczeniach znajdowało się mnóstwo materiałów dydaktycznych, mebli oraz sprzętu, które były gromadzone kilkanaście lat. Większość przedmiotów nadaje się wyłącznie do utylizacji. Porządkowanie budynku zajęło dwa tygodnie – zauważa wójt Damasławka Cyprian Wieczorek.

Już na początku kadencji wspólnie z radnymi wójt zadecydował o zakresie I etapu remontu. Zlecono opracowanie projektu zgodnie z koncepcją. Zabezpieczono niezbędne środki finansowe. Wyłoniony został wykonawca. Właśnie ruszyły pierwsze prace. W ramach zadania odnowione zostaną dwie sale lekcyjne na parterze budynku, przebudowane zostaną toalety oraz wybudowane zostaną dwa podjazdy dla osób niepełnosprawnych (wewnątrz i na zewnątrz budynku), częściowo zostanie wymieniona instalacja centralnego ogrzewania.

– Po ukończeniu inwestycji w pomieszczeniach będą świadczone usługi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne w ramach projektu „TWÓJ CZAS w 7 gminach powiatu wągrowieckiego”. Jako wójt nie wyobrażam sobie sprzedaży tej nieruchomości. W naszej ocenie warto modernizować takie obiekty i wykorzystywać efektywnie ich potencjał dla dobra Mieszkańców. A to nie koniec zmian na damasławskim Rynku – zapewnia wójt.

Źródło: Blog Cyprian Wieczorek

Czytaj także

Co z plażą w sezonie? Na razie odblokowano tam pomosty

Krzysztof Czapul

Dodatkowe połączenie autobusowe podczas przebudowy ulicy Skockiej

Redakcja

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Skockiej w Wągrowcu

Redakcja