Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Był PIJANY. Nie chciał pieszo wracać do domu, więc wezwał… RADIOWÓZ!

20-latek uskarżał się na problemy z chodzeniem oraz ból głowy.

Chodzież. Wtorek, 14 maja. Po godzinie 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie uskarżającym się na ból głowy, który dodatkowo ma problemy z chodzeniem.

– Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce zgłoszonej interwencji, to zauważyli, że sam zgłaszający spaceruje chwiejnym krokiem po chodniku i rozmawia przez telefon komórkowy. Z pewnością nie wyglądał na osobę potrzebującą pomocy – wyjaśnia chodzieska policja.

20-latek w rozmowie z policjantami oświadczył, że zadzwonił po pomoc, bo nie chce mu się iść do domu, a ponadto ma przy sobie rower, którego nie ma siły dalej prowadzić.

– Dodał, że czuje się dobrze, ale chce, żeby policjanci odwieźli go do domu. Ku jego zdziwieniu i oburzeniu, patrol tego nie uczynił. Interweniujący policjanci poinformowali nietrzeźwego 20-latka, że na okoliczność tejże interwencji sporządzą notatkę, która będzie podstawą do skierowania do sądu wniosku o ukaranie za bezpodstawne wezwanie służb – tłumaczą funkcjonariusze policji.

Mężczyźnie grozi teraz areszt, ograniczenie wolności albo grzywna do 1500 złotych. Dodatkowo, jeśli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, sąd może orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

Źródło: KPP Chodzież

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

POLICJA: jechali zbyt szybko, z sądowym zakazem jazdy, złapali zbyt dużo punktów. WPADLI…

Redakcja

Nowy dzielnicowy w Damasławku

Redakcja

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja