Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Był brzydki skwer, będzie teren rekreacyjny

artdent baner

Projekt „Poczytelnia” w luźny sposób nawiązuje do patrona ulicy znajdującej się przy rewitalizowanym terenie zieleni – Adama Mickiewicza.

Z inicjatywy mieszkańców jednego z bloków mieszkalnych położonych na osiedlu przy ulicy Adama Mickiewicza w Wągrowcu, dzięki współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu, skwer, który obecnie nie zachęca do wypoczynku, zamieni się w zaciszny zielony kącik przeznaczony do relaksu. W ciepłe dni będzie można oddać się tutaj na przykład lekturze książek.

Zgodnie z przedstawionym projektem przez placyk poprowadzona zostanie ścieżka, przy której ustawione zostaną ławki lub ławko-leżaki, a także dwa klomby bylin – jeden będzie składał się z roślin cieniolubnych, natomiast drugi z roślin miododajnych. Przy klombach staną hotele dla owadów, a na pobliskich drzewach zawisną budki lęgowe dla ptaków. W centrum tak zaprojektowanej przestrzeni ma stanąć półka na książki, która działać będzie na zasadzie bookcrossingu.

Pierwsze prace przy „Poczytelni” rozpoczęły się już w listopadzie br., a cały projekt zostanie zrealizowany do końca kwietnia 2022 r.

Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki udziałowi miasta w III etapie „Programu kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”.

Program uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść niniejszej informacji odpowiada wyłącznie Gmina Miejska Wągrowiec.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Już wkrótce rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego przy jeziorze Durowskim. Znamy ceny

Redakcja

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą i go zarejestruj na policji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA przeniesie się na dworzec PKP

Redakcja