serpol praca

Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Na luzie Wiadomości Wydarzenia

BĘDZIE FILM: Dawid Ogrodnik wcieli się w postać znanego księdza [FOTO]

Powstanie fabularny film o księdzu Janie Kaczkowskim.

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego ma się wcielić Dawid Ogrodnik, pochodzący z Wągrowca aktor, który słynie z doskonałego wcielania się w graną postać.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Dawida nagrodzono na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał statuetkę za najlepszą główną rolę męską w filmie, który właśnie wchodzi  na ekrany polskich kin pt. „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Zagrał tam rolę tytułowego Mietka, genialnego, niewidomego pianisty jazzowego. Dodajmy, że to historia prawdziwa.

Zresztą Dawid słynie z ról postaci prawdziwych. Do kin wchodzi historia Mietka Kosza, a w przyszłym roku Dawida zobaczymy w innych, rolach, także autentycznych postaci: Zdziśka Najmrodzkiego, przestępcy, który potrafił uciec z każdego więzienia oraz Adama Bieleckiego, wybitnego polskiego himalaisty w filmie „Broad Peak”.    

Bez wątpienia Dawid doskonale wcieli się w postać księdza Kaczkowskiego, który był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. Utworzył program szkoleniowy w zakresie bioetyki chrześcijańskiej. Prowadził wykłady i warsztaty z tematyki hospicyjnej. Był organizatorem warsztatów z komunikacji i etyki w medycynie dla studentów medycyny i prawa pod nazwą Areopag Etyczny. W wolontariat hospicyjny angażował tzw. trudną młodzież i osoby skazane.

Został ambasadorem zorganizowanych w 2016 w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Jako vloger publikował swoje filmy na portalu Boska. Na podstawie rozmów z nim powstały książki „Szału nie ma, jest rak”. „Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość”. „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”. „Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby”. „Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego”. Autor książek „Grunt pod nogami” i „Ekskluzywny żebrak. Czyli ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze”.

Od urodzenia miał lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki (wyleczony) i glejaka mózgu.

Zmarł 28 marca 2016 w rodzinnym domu w Sopocie. Pochowany został 1 kwietnia 2016 na cmentarzu komunalnym w Sopocie.

Poniżej najbardziej znane role Dawida Ogrodnika o jego wcielenia w te postaci:

Czytaj także

Zebranie sprawozdawcze stowarzyszenia prowadzącego hospicjum, jadłodajnię i noclegownię [FOTO]

Redakcja

Bliscy zmarłej pani Margarity proszą o wsparcie wągrowieckiego hospicjum

Redakcja

WAŻNE: Dawid Ogrodnik z kolejną nagrodą. Za najlepszą rolę męską!

Redakcja